Tradycyjne wędrówki po górach to zaledwie namiastka tego, czego można doświadczyć podczas wysiłkowej wspinaczki wysokogórskiej.

 

Wspinaczka górska jest czynnością, która wymaga sprawności fizycznej jak i odporności psychicznej. Dlatego ścianka skonstruowana przez firmę Alpinea przygotowuje do bezpiecznego poruszania się po górach.

Wspinaczka na sztucznej ściance daje możliwość treningu doświadczonym wspinaczom, oraz nauki osobom początkujących i amatorom, którzy nie mieli żadnej styczności ze wspinaniem.

Na ściance Alpinea oprócz mięśni budujemy pewność siebie, uwalniamy ambicję i doświadczamy, że każdy cel jest do zdobycia.

Jeżeli jesteśmy w większym gronie, wspinaczka na ściance Alpinea jest także dobrą zabawą, gdzie możemy trochę zdrowo porywalizować między sobą.

Na ściance trenować możemy o każdej porze roku, niezależnie od panującej na powietrzu aury.

WSPINACZKA

TRENING SIŁOWY I WYTRZYMAŁOŚCIOWY

Trening na ściance Alpinea doskonale poprawia kondycję fizyczną, rzeźbi sylwetkę, mięśnie ramion, klatki piersiowej, brzucha, pośladków, grzbietu, ud i łydek.

 

Jest dużo lepszy niż na tradycyjnych urządzeniach siłowych, gdyż nie obciąża nadmiernie jednej partii mięśni, lecz kształtuje jednocześnie wiele mięśni stymulując naturalne ruchy mięśni człowieka.

 

Już po 5-u minutach wspinaczki na ściance Alpinea można poczuć duże zmęczenie, co przekłada się na szybsze spalanie kalorii – ok. 600 na godzinę.

Dodatkowo w odróżnieniu od tradycyjnych ścianek wyzwala potrzebę szybkiego myślenia i analizy, czego nigdy nie zapewni tradycyjna ścianka wspinaczkowa. Uchwytów nie widać z daleka, lecz powoli wyłaniają się zza „kurtyny”.

 

Jest świetnym uzupełnieniem dla ćwiczeń z każdej dyscypliny sportowej np. biegania, pływania, kolarstwa itp., a zawodowych wspinaczy bardzo dobrze przygotowuje kondycyjnie i wytrzymałościowo do wymagających wypraw górskich.

 

TRENING POD OKIEM INSTRUKTORA

Instruktor widzi wszystkie ruchy kursanta i może bardzo dokładnie wytłumaczyć jak prawidłowo chodzić po ściance i na bieżąco korygować błędy popełniane przez osobę stawiającą pierwsze kroki na ściance. Jest on w stanie wychwycić drobiazgi, jakich nie zobaczyłby patrząc do góry, nie musi przy tym krzyczeć..